Очакваме утре да се потвърди формално пълноправното ни членство в Шенген, каза още премиерът
Предстои да разгледаме най-важните закони за годината - Закона за държавния бюджет, Законът за ДОО и Законът за НЗОК. Това не го е правил друг служебен кабинет. Но ние отново приемаме готовността, защото винаги сме казвали, че спазваме законодателството и се ръководим от интересите на българските граждани - това заяви в началото на редовното заседание на Министерския съвет служебният премиер Димитър Главчев.
"Рамката на бюджета е известна - тя показва, че се стремим към еврозоната. Повишават се доходите на българските граждани и се запазват данъчните ставки на основните преки и косвени данъци. Спазваме си обещанията, които сме дали и това е поредното доказателство", каза Главчев.
Премиерът съобщи още, че вчера е разговарял с председателя на Народното събрание Наталия Киселова, която го е уверила, че ще бъдат положени всички усилия, за да бъдат приети бюджетите максимално бързо. Главчев обаче уточни, че това са проекти за закони и изрази надежда, че те ще бъдат приети или пък отхвърлени от народните представители.
Димитър Главчев посочи още, че утре се очаква да се потвърди формално пълноправното ни членство в Шенген.
"На практика с Гърция няма да има граница, с Румъния ще остане граничен контрол, както междушенгенски държави, когато възстановяват граничния си контрол, който е далеч по-различен от този, който е в момента между България и Румъния. Същият такъв контрол ще бъде прилаган и на границата между Унгария и Румъния", поясни служебният премиер.
Той добави още, че на днешното си заседание правителството ще приеме и обещаните добавки от по 100 лева за Коледа за най-бедните пенсионери.
Борисов за "Безмер": Решението за самолетите е трябвало да остане, каквото е било при кабинета "Желязков"
Въпреки рекордно ниското ниво на Дунав: АЕЦ "Козлодуй" продължава да работи по график
Бойко Борисов: ГЕРБ има хора, които, ако са кандидати за президент, ще бият на втори тур
Скандал между пътници е причината за нападението на шофьор на градски автобус в София
Министър Иван Шишков: Продължението на Дюлинския проход ще бъде завършен в края на годината