Димитър Кузманов
Снимка: sofiaopen.bg
22:18, 29.09.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Националът на България за „Купа Дейвис“ Димитър Кузманов приключи участието си на Sofia Open 2021.

Роденият в Пловдив тенисист отстъпи с 5:7, 1:6 пред Камил Майжак (Полша), участващ в основната схема като “щастлив губещ” от квалификациите, заемайки мястото на четвъртия поставен Александър Бублик (Казахстан).

Мико започна отлично срещата и поведе с 3:0 гейма, но допусна изравняване на резултата за 4:4. Нов пробив на Майжак за преднина 6:5, впоследствие му донесе и успеха в първата част.

През втората Кузманов взе само един гейм, но влияние, особено във физически аспект, оказа и тричасовият мач вчера срещу Лоренцо Музети.

В петък, на четвъртфиналите, Майжак ще се изправи срещу сърбин. Това ще е победителят от двубоя Ласло Джере – Филип Краинович.