димитър янакиев четвъртфинал турнир малта
12:02, 26.06.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Димитър Янакиев и Христомира Поповска стартираха с победи в турнира по бадминтон на Европейските игри в Полша.

В първия си мач от груповата фаза Янакиев спечели срещу Данило Боснюк (Украйна) с 21:6, 16:21, 21:19 за 64 минути, след като направи силна серия в края на третия гейм.

Следващият съперник на българина ще бъде Аде Рески Двикахьо (Азербайджан).

Поповска спечели без игра след отказ на противничката й Едит Урел (Швеция). Утре тя ще играе срещу Полина Бухрова (Украйна).

По-късно днес са срещите на трикратните европейски шампионки и златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015 Стефани Стоева и Габриела Стоева срещу Корнелия Марчак/Доминика Квасник (Полша), на смесената двойка Христомира Поповска и Илиян Стойнов срещу Павел Смиловски/Магдалена Свирчинска (Полша) и на двойката мъже Иван Русев и Илиян Стойнов срещу Глеб Бекетов/Михайло Махновский (Украйна).

Засилват охраната в предприятията и складовете от военната индустрия
Французинът Виктор Уембаняма няма да играе за тима на страната си на световното първенство по баскетбол