Предполагаеми екстремисти откриха огън в популярен туристически район в контролираната от Индия част на Кашмир
Задълбочава се дипломатическият разрив между Индия и Пакистан след като предполагаеми екстремисти откриха огън в популярен туристически район в контролираната от Индия част на Кашмир. 26 души загинаха при нападението.

Атаката предизвика протести и сложи край на относителното спокойствие в оспорвания регион, обхващащ територии на Индия, Пакистан и Китай. Полицията в Кашмир обяви, че двама от тримата заподозрени са пакистанци.

Исламабад отрече да подклажда насилието в населения предимно с мюсюлмани хималайски регион. След нападението Индия понижи дипломатическите си отношения с Пакистан, спря издаването на визи за пакистански граждани и затвори основния граничен пункт между двете страни.

снимки: БТА
Пакистан отвърна със затваряне на въздушното си пространство за самолети на индийски авиокомпании.
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове