Остава бедственото положение в пет общини в Благоевградска област. Пътят към село Сушица в община Симитли е сериозно подкопан от дъждовете и още няколко дни ще остане затворен.
На жителите се доставят вода, лекарства и хранителни продукти от първа необходимост. Затворени пътни участъци има в община Петрич. Затворен за преминаване е и мостът от Благоевград към село Покровник. Аварийни екипи продължават да разчистват свлачища и отнесени от дъждовете пътища навсякъде в региона. Водоподаването е възстановено, но много села в Гърменско имат вода само по 2-3 часа, заради повреден главен водопровод. Детските градини в Гърмен и Огняново са затворени.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста