Драматична победа за волейболистите на Европейското

драматична победа волейболистите европейското
Снимка: cev.lu; БФВ
19:28, 05.09.2021
5797
Чете се за: 02:37 мин.

Националният отбор на България по волейбол записа изключително драматична победа във втория си мач на Европейското първенство за мъже в Острава.

„Трикольорите“ се наложиха с 3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11) гейма над Чехия в мач от груповата фаза на надпреварата.

С успеха тимът ни направи много голяма крачка към 1/8-финалите, като оглави потока с 5 точки в актива си преди последния двубой за деня, в който Италия излиза срещу Черна гора. Напред продължават първите четири отбора.

В следващия двубой националите ни се изправят срещу тима на Италия. Мачът е утре, 6 септември, и стартира в 16.45 ч. българско време.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на същия стартов състав, както в първата среща срещу черногорците: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро (Николай Колев България, Владимир Станков, Велизар Чернокожев, Стефан Чавдаров, Аспарух Аспарухов).

Двубоят премина през много перипетии. Националите ни имаха мигове на убедителна игра и доста колебания, но извоюваха победата. Показаха характер в решителни моменти.

Нашите представители започнаха много убедително срещата, взимайки откриващата част с 25:10, но след отпускане при равенство 21:21 отборът ни изпусна втората с 23:25. Това окрили чехите, които много категорично спечелиха третия гейм с 25:18.

Истинският борбен характер на волейболистите на Силвано Пранди видяхме в четвъртата част. Въпреки че изоставахме с няколко точки почти през цялото време, Тодор Скримов се прояви като истински лидер, с няколко добри изяви на сервис стигнахме до 23:23 точки, което доведе и до успеха с 26:24.

Тайбрекът започна равностойно, но българите поведоха в средата на последната част с 8:5, а след това не изпуснаха преднината си за победата с 15:11 точки.

Най-резултатен за успеха бе Мартин Атанасов с 31 точки, а Тодор Скримов и Цветан Соколов добавиха по 17.

Цървена звезда е шампион на Сърбия по футбол за 35-ти път в историята си
00:06, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
11 гола паднаха в първите полуфинали в Лигата на конференциите
00:02, 03.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024
Байер Леверкузен е на една крачка от финала в Лига Европа
23:56, 02.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Гергана Павлова премина през квалификациите на единично жени на турнир по бадминтон в Люксембург
23:26, 02.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Валентина Георгиева се класира с трети резултат за финала на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
22:16, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Иржи Лехецка продължава към полуфиналите на ATP 1000 в Мадрид след отказване на Даниил Медведев
22:07, 02.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Олимпиакос разгроми Барселона в Пирея и се пребори до пети и решаващ двубой в четвъртфиналите на Евролигата
21:50, 02.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Коди Милър-Макинтайър: Направихме повече от това, което хората очакваха
20:59, 02.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.