Двама българи от кланицата "Тьонис" в германския град Гютерсло, провинция Северен Рейн-Вестфалия са в болница с коронавирус.
Това съобщи Министерството на външните работи, информирано от Държавната канцелария на федералната провинция Северен Рейн-Вестфалия.
Тествани са 103-ма български граждани, работещи в предприятието, от тях двама са настанени в болница с коронавирус.
Сред общо 1441 проведени теста, 236 са на полски граждани, а 946 на румънски (при 43 случая не се споменава националността на тестваните). Шестима поляци и 13 румънци в момента се лекуват в болница.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема