В Белица трима души, които са работили в германските кланици, оказали се огнище на COVID-19, се върнаха у нас. Това се е случило миналата седмица, когато друг жител на общината е отишъл да ги вземе с автобус.
На границата нито някой ги е питал откъде идват, нито те самите казали. Напълно случайно, в понеделник кметът на Белица разбрал за случая и веднага взел мерки.
Направени са им бързи тестове за коронавирус, които са отрицателни.
Резултатите от PCR-тестовете се очакват до края на деня.
Тестове са направени и на шофьора, и на още трима спътници в буса, които също са от община Белица. Всички са поставени под карантина.
Те са се върнали в Белица в петък.
"Взехме всички мерки, спазваме ги, конкретно за махалата. Те самите, осъзнавайки риска за своето безотговорно поведение, прибирайки се без да се обадят на никой, са изолирали своите контакти. Чакаме PCR-пробите, за да вземем конкретни мерки, заяви пред нашата камера Радослав Ревански, кмет на община Белица.
Пасторът Сергей Кафеджиев каза, че тримата последно са били на работа в сряда, и след като са чули, че има зараза на коронавирус, излезли от работа и веднага са си тръгнали за България.
Пасторът допълни, че църквата е затворена като превантивна мярка.
Автор: Слави Илиев
Предупреждение за интензивни валежи и гръмотевични бури в много райони на страната
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?