По искане на Софийска районна прокуратура Софийски районен съд задържа под стража двама обвиняеми за разпространение на порнографски материали с деца в интернет пространството.
На 18.11.2022 г. в гр. София петима мъже бяха задържани при мащабната операция, провела се в няколко града в страната, с участието на Прокуратурата на Република България, Националната следствена служба и ГДБОП, при която беше разкрита мрежа за разпространението на порнографски материали, за създаването на които са използвани лица, ненавършили 18-годишна възраст.
Още двама от обвиняемите за разпространение на педофилски материали остават в ареста
Л.А., О.Г., И.М., Б.Н. и С.З. са привлечени към наказателна отговорност за това че в гр. София, посредством инсталирани компютърни програми са разпространявали до неограничен кръг потребители на интернет порнографски материали – снимки и видеоклипове, за създаването на които са използвани лица с неустановена самоличност, които изглеждат като ненавършили 18 годишна възраст.
Образувани са пет досъдебни производства за престъпления по чл.159, ал.4, т.1, вр. ал.2 от НК . Петимата обвиняеми бяха задържани за срок до 72 часа.
При извършените претърсвания в домовете им са намерени и иззети множество електронни устройства и носители на информация, съдържащи сексуални сцени с деца.
Съдът гледа мерките на задържаните за разпространение на педофилски материали
При претърсване на дома на Л.А. са намерени и близо 40 гр. коноп. Той е обвинен и за държане на наркотични вещества без надлежно разрешително - престъпление по чл.354а, ал.3, т.1 от НК .
Софийски районен съд постанови най-тежката мярка за неотклонение - „задържане под стража“ спрямо Л.А. и С.З. На И.М. е наложена мярка „подписка“. Б.Н. е разпитан пред съдия и му е наложена мярка парична гаранция в размер на 2000 лева.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Започна делото за източването на над 3,3 млн. лева от театрите в Смолян и Разград
Фалшиви сигнали за бомби в Президенството, Министерския съвет и редица институции
Мъж получи присъда от две години затвор за притежание на подправени 205 000 евро
Прокуратурата задържа за до 72 часа румънския шофьор, предложил подкуп на полицаи в Чепеларе
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК-Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей