Отново на Земята - в Казахстан се приземиха двама руски космонавти и американска астронавтка.
Сергей Рижиков, Сергей Куд-Сверчков и Кейт Рубинс завършиха мисията си с модула за спускане Союз МС-17. Те бяха на борда на Международната космическа станция от октомври 2020 година.
През това време са имали едно излизане в открития Космос и са провели повече от 50 научни експеримента, като 4 от тях са съвсем нови. Тримата са в добро здравословно състояние, а след кацането Кейт Рубинс получи букет цветя.
СНИМКИ: БГНЕС
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро