Две шести места за България на финалите при младежите на Европейското по спортна гимнастика в Мюнхен

две шести места българия финалите младежите европейското спортна гимнастика мюнхен
16:14, 21.08.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Българските състезатели Божидар Златанов и Даниел Трифонов завършиха на шесто място на финалите на отделните уреди при младежите на Европейското първенство по спортна гимнастика в Мюнхен.

В надпреварата на прескок в "Олимпия Хале", Златанов получи оценка от 13.549 точки за изпълнението си и зае шестата позиция, след като записа резултат от 14.033 т. и 13.066 т. в двата си опита.

Шампион в дисциплината стана Йона Рейман от Финландия с 14.549 точки.

На финала на успоредка Даниел Трифонов също завърши на шестото място с оценка от 13.133 точки, а златото спечели арменецът Ерик Багдасарян Армения с 13.600 т.