Еди Пенев стана шампион на финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика

еди пенев финал земя световната купа спортна гимнастика варна
Снимка: БФ Спортна гимнастика
19:50, 10.06.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Еди Пенев спечели златен медал на финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек (Хърватия).

Българинът изпълни без грешка съчетанието си и получи оценка от 14.100 точки. За него това е второ злато на този уред след Световната купа във Варна в края на месец март.

Вторият българин на финала и негов брат Кевин Пенев завърши на 8-о място на финала на земя с 12.500 точки.

Сребърното отличие стана притежание на Ахмет Йондер (Турция) с 13.800 точки, а трети е Кристофър Месарош (Унгария) с 13.733 точки.

Йордан Александров се класира шести на финала на успоредка. Сребърният медалист от Световната купа във Варна получи за изпълнението си 14.133 точки. Оценката му отреди шестата позиция, но той успя да изпревари олимпийския медалист, световен и европейски шампион на прескок Артур Давтян (Армения).

На успоредка шампион стана Иля Ковтун (Украйна) с 15.133 точки, а на кон с гривни златото взе Гагик Хачикян (Армения) с 14.766 точки.

При жените на прескок и на смесена успоредка първи са съответно Джорджия Годуин (Австралия) с 13.133 точки и Наоми Висер (Нидерландия) с 14.333.

Утре са финалите на останалите пет уреда, а България ще има финалисти само на прескок при мъжете - Божидар Златанов и Еди Пенев.

Как отломките от Херсон достигнаха до Черно море?
Ген. Красимир Петров: Едва ли Ангел Христов е влязъл починал в страната