Вратарят на Ню Йорк Рейнджърс - Александър Георгиев подписа нов двугодишен договор с отбора от Националната хокейна лига.
Според новите параметри на контракта, Георгиев ще получава възнаграждение от 2,425 милиона долара годишно или общо 4,85 милиона долара до края на престоя му в Рейнджърс.
24-годишният Георгиев е единственият роден в България хокеист в историята на НХЛ.
Очаква се през новия сезон българският страж да бъде втори вратар на отбора от Ню Йорк след руснака Игор Шестьоркин.
Припомняме ви, че Александър Георгиев се присъедини към Ню Йорк Рейнджърс през 2017 г. като свободен агент, след като не бе избран в драфта.
През последния сезон в НХЛ Георгиев изигра 31 срещи за своя тим, като допускаше средно по 3,04 гола на мач и спаси 91 процента от отправените удари към вратата му.
В кариерата си, Георгиев има 77 мача в НХЛ, като всичките са защитавайки цветовете на Рейнджърс, допускайки средно по 3 гола на мач с процент на спасяванията 91,3.
Радослав Гидженов ще ръководи столичното дерби Славия - ЦСКА, Георги Кабаков срещата Ботев Враца - Черно море
Гледайте третия кръг от турнира за Купа България по прескачане на препятствия по БНТ 3
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Държавният бюджет за 2026 г. влиза за гласуване на първо четене в парламента
Очаква се в Окръжния съд в Пловдив да започне делото за т.нар. „Театрална афера“