През вчерашния ден е починала 84-годишна жена от социалната институция. Тя е била хоспитализирана в инфекциозното отделение на Университетска болница „Канев“. Имала е придружаващи заболявания, сред които и сърдечно-съдово.
За последното денонощие има трима нови излекуван пациенти от коронавирусна инфекция. Става дума за две жени на 77 и 86 години, както и за 70-годишен мъж. И тримата са били безсимптомни и съответно настанени в общинска вила "Липник", намираща се в село Николово.
Така, излекуваните от коронавирусна инфекция в дома, станаха 83, като 74 са обитатели, а останалите 9 души са работещи там.
Общият брой на диагностицираните с COVID-19 в социалното заведение остава 96, като от тях 86 са обитатели, а останалите 10 души са от персонала.
Автор: Венета Николова
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
Тежка катастрофа с трима загинали: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
Велислава Делчева: Дигитализацията на ТЕЛК не трябва да e бариера пред хората с увреждания
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив