Браницкият епископ Пахомий, ректор на Софийската духовна семинария, поздравява православния български народ и целия свят с "Христос Воскресе", думи възвестяващи най-великото събитие, случило се някога на земята.
В "Денят започва с Георги Любенов" епископ Пахомий сподели впечатленията си от службите в страната.
"Църквите навсякъде бяха пълни. Много ми прави впечатление, че присъстват много млади хора и много хора, които осъзнават смисъла. Младите се подготвят, четат, от една страна е изпълняването на традициите, от друга страна е обаче истинското, дейното участие в тайнствата на богослужението, в литургията. За нас е изключително голяма радост, че храмовете са пълни".
Трябва да се стремим да вникнем в евангелските писания, посочи още той.
"Господ Исус Христос не ни е дал само едно учение, а ни е дал живия пример, идвайки, въплъщавайки се, живеейки между човеците, ни дава истинския пример, който ние сме задължени да следваме. Той е пример на смирение, на търпение и най-вече на любов".
Вижте във видеото какво още каза епископът за възкресението и за чудесата в живота
Цифров каталог на българското филателно наследство създадоха от Министерството на транспорта
Определиха 3000 евро гаранция за мъжа, обвинен за отравянето на 8 лешояда в Стара планина
Транспортният министър с писмо до Сдружението на общините заради проблеми с безплатните карти за транспорт на децата до 14 години
Цените на плодовете и зеленчуците: Какво е бъдещето на българското производство?
„Справедлива цена“: Властта, производители и търговци обсъждат новата методика