Ерлинг Холанд възвърна головата си форма за Манчестър Сити при победата над Евертън

Норвежецът отбеляза и двата гола за победителите

Ерлинг Холанд Фил Фодън Кевин Де Бройне
16:53, 10.02.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Манчестър Сити постигна победа с 2:0 у дома срещу Евертън в първи двубой от 24-ия кръг във Висшата английска лига.

Сити имаше превъзходство през първото полувреме, но не успя да вземе аванс в резултата.

В 71-ата минута Ерлинг Холанд със силен удар от наказателното поле не остави шансове за вратаря на гостите Джордън Пикфорд.

Пет минути преди края на редовното време отново норвежкият национал беше точен във вратата на "карамелите" след асистенция на Кевин де Бройне. Норвежкият национал реализира първите си попадения от края на ноември, докато Евертън остава без победа в седем поредни двубоя във Висшата лига и има само 19 точки на 18-то място в класирането.

Шестият пореден успех поне временно изкачи шампионите на първо място във временното класиране. Воденият от мениджъра Пеп Гуардиола състав има актив от 52 точки и е с точка пред Ливърпул, който по-късно днес играе пред собствена публика срещу Бърнли.

Ясен Радев победи актуалния европейския шампион и се класира на филан на Купа "Странджа"