Естония спечели първи точки в Лигата на нациите след успех над Азербайджан

Естонците спечелиха домакинството си в Талин.

20:56, 11.10.2024
Чете се за: 01:42 мин.
унгария загря минимална победа естония евроквалификацията българия

Естония победи Азербайджан с 3:1 в мач от третия кръг на Лига С в Лигата на нациите. Естонците спечелиха първите си точки, след поражения от Словакия и Швеция.

Първото по-опасно положение в Талин бе на сметката на гостите. Удар на Ренат Дадашов се отби от дясната греда.

Домакините откриха резултата в 32-ата минута. Йоан Яковлев завърши бърза контраатака, като преодоля излезлия вратар и прати топката в опразнената врата.

В добавеното време на първото полувреме възпитаниците на Фернандо Сантош възобновиха равенството. Торал Байрамов изравни от дузпа.

Точно минута по-късно обаче играчите на Юрген Хен върнаха преднината си. В ответната атака футболистите в синьо изградиха многоходова комбинация, завършена от Власий Синявский шут удар от вътрешността на наказателното поле.

След почивката Роко Роберт Шайн удвои аванса на естонците. Полузащитникът проби през центъра и се разписа с диагонален удар по земя в далечния ъгъл.

Цял мач за победителите изигра футболистът на Ботев Пловдив Йонас Там, а неговият съотборник при "канарчетата" Матвей Игонен бе резервен вратар.

Естония спечели първите си точки и се изкачи до 3-ата позиция в класирането на група 1. Отборът измести именно Азербайджан в подреждането. Азиатците са последни без спечелена точка.

Националният отбор на България до 21 г. отстъпи пред Германия в европейска квалификация
Спортни новини 11.10.2024 г., 20:50 ч.