Ева Брезалиева е втора, а Боряна Калейн трета във временното класиране за многобоя на Световната чалънжд купа в Румъния

ева брезалиева втора боряна калейн трета временното класиране многобоя световната чалънжд купа румъния
17:54, 14.07.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Ева Брезалиева заема второ място, а Боряна Калейн е трета във временното класиране за многобоя след първите два уреда на Световната чалънжд купа по художествена гимнасъика в Клуж-Напока (Румъния).

Надпреварата се провежда само шест седмици преди началото на световното първенство във Валенсия. Брезалиева се класира за финалите на обръч и топка, а Калейн е сред финалистките на топка, след като допусна грешка на обръч.

Ева Брезалиева е на втора позиция в класирането за многобоя с общ актив от 65.550 точки, след като получи оценки 32.450 на обръч и 33.100 на топка.

Боряна Калейн започна изключително силно със съчетанието с топка, но на обръч допусна груба грешка и с 64.850 (30.850 на обръч и 34.000 на топка) заема трето място след първия състезателен ден.

Водачка в класирането е световната шампионка от София 2022 София Рафаели от Италия с 67.000 точки (35.450 на обръч и 31.550 на топка).

Три от четири възможни финала за България. Брезалиева ще спори за отличията на обръч и на топка в неделя, след като получи съответно пета и втора по сила оценки. С най-висок резултат от 34.000 точки Калейн се класира за финала на топка.

Съдия за България в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова, която днес беше в панела за трудност с уреда на топка.

Утре надпревара продължава със съчетания с бухалки и с лента, след което ще станат ясни призьорките в многобоя и финалистите на отделните уреди.

От 17:30 часа стартира надпреварата при ансамблите. Възпитаничките на Весела Димитрова са в поток B от 18:30 със стартова позиция 5.