Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд

Загуба за Юрген Клоп в последното му дерби, преди раздялата с клуба

23:58, 24.04.2024
Евертън

Евертън спечели мърсисайдското дерби с Ливърпул с 2:0 в отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Възпитаниците на Шон Даич спечелиха последното местно дерби за Юрген Клоп, преди раздялата му с "червените".

Противно на очакванията домакините бяха далеч по-активни в преден план в хода на първото полувреме на стадион "Гудисън Парк" в Ливърпул. Доминик Калвърт-Люин бе повален от Алисон и "карамелите" получиха дузпа, която по-късно бе отменена с ВАР заради засада на англичанина.

Устремът на "сините" продължи и в 27-ата минута Джарад Брантуейт откри резултата. Бранителят стреля под плонжа на противниковия вратар.

До почивката Дарвин Нунеш можеше да изравни, след като бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в Джордан Пикфорд.

След паузата Доминик Калвърт-Люин удвои аванса на тима си. Нападателят засече с глава центриране от ъглов удар на Дуайт МакНийл.

Луис Диаш затвърди статистиката, че Ливърпул е тимът, стрелят най-често в гредите през сезона. Удар на колумбиеца срещна страничния стълб.

Ливърпул остава а второто място в класирането с актив от 74 пункта, с 3 по-малко от лидера Арсенал. Евертън остава на 16-ото място в подреждането с 33 точки.