Отборът на Евертън e уволнил мениджър на тима Франк Лампарад заради слабите резултати в последно време, обявиха медиите във Великобритания.
По настоящем "карамелите" се намират на предпоследното 19-то място в английската Висша лига с актив от 15 точки, на две от спасителното 17-то място, което към момента е притежание на Уулвърхмяптън.
От началото на сезона футболистите на Евертън имат едва три победи в първенството, като последната от тях датира от края на месец октомври, когато тимът от Ливърпул надигра с 3:0 у дома състава на Кристъл Палас.
В последните десет двубоя във всички надпревари пък "карамелите" записаха само 2 равенства и цели 8 поражения.
Логично това доведе и до раздялата на клуба с Франк Лампард, който изкара на поста малко по-малко от година. Легендата на Челси пое Евертън на 31 януари 2022 година и успя да помогне на отбора да запази мястото си във Висшата лига през миналата кампания, но от началото на тази "карамелите" се представят много слабо и имат само 4 успеха във всички надпревари.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok