Фалстарт на първото разпоредително заседание по делото срещу Васил Божков. Причината - пострадалите лица не са били призовани. Следващата дата е 5 юли.
Божков е сред десетимата предадени на съд от Софийската градска прокуратура по досъдебно производство за организирана престъпна група, създадена с цел извършване на изнудване, длъжностни и корупционни престъпления.
Божков е предаден на съд като подбудител в съучастие с длъжностни лица от Държавната комисия по хазарта, които са извършили нарушение на служебните си задължения - допуснали са да не се таксуват и да не се събират в пълен размер дължими такси по Закона за хазарта.
Вследствие на престъпната дейност са нанесени щети на държавния бюджет в размер на 559 739 164,70 лева.
КС отхвърли искането на Апелативния съд във Варна за мандатите на тримата големи в съдебната система
Конституционният съд разглежда решението на парламента за мерки срещу скъпите горива
Правосъдният министър ще внесе предложение за дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова
Софийската районна прокуратура настоява за спешни мерки срещу новите наркотици
94 долара за барел след обявеното от Тръмп двуседмично примирие с Иран