90-те машини за добив на криптовалутата се охлаждали от мощен вентилатор, помещенията били шумоизолирани
Полицията в Русе разкри ферма за добиване на криптовалута, като машините са черпили нелегално ток от трафопост на улицата. Сигналът е подаден от електроразпределителното дружество, след като установили незаконната консумация на електричество.

Къщата, в която се е добивала криптовалутата е в покрайнините на Русе, близо до ТЕЦ Изток. Въпреки че наоколо има десетки фирми никой не знае какво се е случвало в двуетажната сграда.
В нея полицаите открили над 90 машини за добив на криптовалута, които се охлаждали от мощен вентилатор. За да се прикрие дейността помещенията били шумоизолирани. Цялата система се захранвала с три електрически проводника, свързани незаконно от близкия трафопост, а част от проводниците били под земята.

Собствениците на сградата са установени, но се оказва, че тя е отдадена под наем на фирма, регистрирана в София. Очаква се прокуратурата да повдигне обвинения след приключване на разследването.
Категоргично вината за катастрофата е на шофьорите на леки автомобили, съобщи заместник градският прокурор
Втора жертва на катастрофата при обърналия се автобус на "Челопешко шосе" в София
Тежка катастрофа в София: Един загинал и над 20 ранени след сблъсък на автобус и коли
400 кг марихуана с високо качество откриха в тайник на камион на "Дунав мост"
Двамата шофьори, причинили катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки
Екстрадицията на Стоян Мавродиев - България изпраща документите до Сърбия до дни