Зърнопроизводители у нас са в стачна готовност. Те обявиха, че са готови са да блокират Дунав мост - Русе заради безконтролния, според тях, внос на зърнени и маслодайни култури от Украйна.
Производителите чакат резултатите от проверките на украинската стока, които обеща министърът на земеделието Иван Иванов и настояват за по-строг контрол.
"Ние не сме против украинските колеги или украинското зърно, а против това то да влиза в родното производство, защото себестойността му е много по-ниска. Ние ползваме по-скъпи препарати, тъй като в Украйна няма забрана за голяма част от препаратите за растителна защита, които в ЕС са забранени.", каза Милен Коев, председател на Фермерски съюз "Дунавско зърно".
Подробности вижте във включването на Пламенка Тонева.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Кризата в шивашкия бранш в Русе – фабрики затварят, стотици остават без работа
"Лукойл" с позиция за България: Особеният управител да действа според законодателството
От "Да, България" настояват да отпадне задължението да се ползва от догодина софтуерът за управление на продажбите в търговските обекти
По-високи държавни такси на БАБХ: Бизнесът със сигнали за увеличение от 10 до 30 пъти
ОИК-Варна отложи решението за отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост
САЩ и Киев на масата за мир в Женева: Европа внася контрапредложение срещу плана на Тръмп