"Жълт олеандър" е заглавието на нов български игрален филм, който беше заснет малко преди новата вълна на COVID-19. Това е следващият проект на основния екип, който създаде "Снимка с Юки". Режисьор е Лъчезар Аврамов, сценарист е Димитър Стоянович, оператор е германецът Торстен Липсток.
Филмът ще бъде черна комедия с политически привкус. „Надявам се да направим един добър филм и усилията, които полагаме да се оправдаят“, заяви режисьорът Лъчезар Аврамов пред „Култура.БГ“.
Снимките вече приключиха в Ботаническата градина в София. Всички кадри са били заснети само за две седмици, призна операторът Торстен Липсток.
Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си