Фиорентина е с единия крак на финала за Купата на Италия

"Виолетовите" победиха като домакин Аталанта с 1:0, а реваншът ще се изиграе на 24 април на "Атлети Азури".

от Константин Джаркин
00:00, 04.04.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Фиорентина
Снимка: Facebook: ACF Fiorentina

Фиорентина спечели първия мач от полуфиналния сблъсък срещу Аталанта в турнира за Купата на Италия с минималното 1:0.

Това бе първи двубой за "виолетовите" на "Артемио Франки" след тъжната новина за смъртта на изпълнителния директор на клуба Джо Бароне.

Домакините бяха по-настоятелния отбор и заслужено поведоха в 31-ата минута с гол на Роландо Мандрагора.

Аталанта не успя да се възползва от възможностите си през второто полувреме, което прави задачата им да стигнат до финала още по-трудна.

Фиорентина пък ще се стреми да подобри постижението си от миналата година, когато загуби от Интер във финала с 1:2.

ПАОК обърна Ламия, Кирил Десподов бе заменен на полувремето
Байер Леверкузен не остави шансове на Фортуна Дюселдорф и стана вторият финалист в турнира за Купата на Германия