Флорида елиминира Бостън, Сиатъл изхвърли миналогодишния шампион Колорадо в плейофите в НХЛ

флорида елиминира бостън поднесе голямата изненада началото плейофите нхл
09:50, 01.05.2023
Чете се за: 03:05 мин.
Хокей

Картър Верхеги отбеляза гол 8:35 минути след началото на продължението и гостуващият Флорида Пантърс поднесе най-голямата изненада в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), елиминирайки шампиона от редовния сезон Бостън Брюинс след победа с 4:3 в мач номер 7.

Вергхеги пропусна веднъж в продължението един на един срещу Сергей Борбровски, но малко след преполовяването на частта канадският център пое пас от Сам Бенет и вкара четвъртия гол за Пантърс. Те ще играят във втория кръг в Източната конференция срещу Торонто Мейпъл Лийфс.

Флорида е едва вторият тим в историята, който обръща плейофна серия от 1:3 срещу носител на "Президент'с Трофи". За последно това направи Монреал Канейдиънс в четвъртфиналите на конференцията срещу Вашингтон Кепиталс през 2010.

Пантърс бяха почти елиминирани, но хвърлиха всичко в атака при 2:3 и успяха да изравнят с попадение на Брендън Монтюр по-малко от минута преди сирената. Преди това Брюинс направиха обрат от 0:2 и Давид Пастърнак заби третата шайба 4:11 минути преди края.

Монтюр завърши двубоя с два гола, а Сам Райнарт вкара още един за Пантърс. За Брюинс точни освен Пастърнак бяха още Давид Крейчи и Тайлър Бертуци.

Оливер Бьоркстранд отбеляза два гола, а Филип Грубауер направи 33 спасявания и Сиатъл Кракен елиминира миналогодишния шампион Колорадо Аваланч след победа с 2:1 в мач номер 7.

Яни Гудре асистира и за двете попадения на Кракен, които ще играят с Далас Старс във втория рунд на плейофите в Западната конференция.

Мико Рантанен вкара единствения гол за отбора на Колорадо, а руският национал от български произход Александър Георгиев отрази 25 удара. Аваланч обаче са в серия от шест поредни поражения в седми плейофни мачове.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от плейофите:

Бостън - Флорида - 3:4