Франция премина и през Италия и подпечата класирането си за четвъртфиналите на световното по ръгби

франция премина италия подпечата класирането четвъртфиналите световното ръгби
10:01, 07.10.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Домакинът на световното първенство по ръгби Франция завърши като победител в група А на турнира с актив от 18 точки. Това стана факт, след като "петлите" пречупиха по безапелационен начин крехките надежди на Италия за сензация - 60:7. На домакините стигаше и равенство, за да продължат, но те не се пестиха и постигнаха най-крупната си победа в историята над този съперник. По две есета отбелязаха Дамиен Пено и Йорам Моефана, а Тома Рамос се отличи с 20 точки - 12 т. от 6-те си допълнителни удара (100% успеваемост), 5 т. от есе и 3 т. от наказателен удар.

За италианците остана честта, че водиха битка до последно и в крайна сметка завършиха на трето място в групата, което им осигури автоматично класиране за следващото световно първенство - през 2027 г. в Австралия.

На трибуните на стадиона в Лион беше титулярният капитан на французите Антоан Дюпон, който продължава да се възстановява от фрактура на челюстта. Надеждите са, че той ще е на разположение на селекционера Фабиен Галтие следващия уикенд, когато започват директните елиминации.

До момента за четвъртфиналите освен Франция и Нова Зеландия, се класираха Уелс и Англия. Останалите участници ще бъдат определени в последните мачове в групите, които ще се изиграят този уикенд.

По БНТ 3 може да наблюдавате днес срещата Англия - Самоа от 18:45 ч., както и суперсблъсъка Ирландия - Шотландия от 22:00 ч.

Още един пряк сблъсък за място на четвъртфиналите предстои в ефира на БНТ 3 утре. Мачът Япония - Аржентина започва в 14:00 ч.

Гледайте по БНТ 3: Англия - Самоа от световното първенство по ръгби

Гледайте по БНТ 3: Ирландия - Шотландия от световното първенство по ръгби

Олимпиакос се наложи над Панатинайкос след продължение в баскетболната Евролига
Баскетболният национал Константин Костадинов най-резултатен за Аликанте на старта в Испания