Франция започна домакинския олимпийски турнир по ръгби 7 с равенство срещу САЩ

Американците се възползваха от малкото си шансове и многото изпуснати на французите, за да поднесат неприятна изненада на публиката.

от Константин Джаркин
21:25, 24.07.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Франция - САЩ Ръгби Париж 2024

Днес стартира ултрадинамичният турнир по блиц версията на ръгбито - ръгби 7. Световните шампиони от юни 2024 г. Франция започнаха домашния олимпийски турнир колебливо с равенство срещу САЩ 12:12.

Антоан Дюпон и неговите съотборници бяха по-настоятелни в началото на двубоя и поведоха с 5:0, благодарение на есе на Джордан Сефо. "Петлите" продължаваха да търсят увеличаване на резултата преди почивката, но американците бяха тези, които си тръгнаха с аванс на полувремето. Лукас Лакамп реализира и есе, а след това вкара и допълнителния удар с крак за 7:5 в полза на САЩ.

Втората част се разви по почти идентичен начин на първата. Французите бяха по-настоятелни в началото и отбелязаха още едно есе, както и допълнителния удар, и продължиха да настояват, но Щатите отново се възползваха от малкото си шансове и реализираха есе, за да оформят крайния резултат 12:12.

В програмата за днешния ден са заложени цели 12 мача, като всеки отбор от трите групи с по четири състава ще играе по два пъти. В олимпийското ръгби 7 всяка среща продължава само 14 минути - две полувремена по 420 секунди.

В изиграните дотук двубои се получиха следните резултати:

Група A: Ирландия - ЮАР 10:5, Нова Зеландия - Япония 40:12

Група B: Австралия - Самоа 21:14, Аржентина - Кения 31:12, Австралия - Кения 21:7, Аржентина - Самоа 28:12

Група C: Франция - САЩ 12:12, Фиджи - Уругвай 40:12, Франция - Уругвай 19:12