Габриела Георгиева ще плува на полуфинал в Доха

Георгиева за първи път слезе под границата от 2:11 минути.

габриела георгиева успя класира финала 100 гръб световното доха
08:56, 16.02.2024

Габриела Георгиева се класира за полуфиналите на 200 м. гръб на световното първенство по плуване в Доха с трето време от сериите. Така тя покри норматив Б за Олимпийските игри.

Българката финишира втора в своята серия с 2:10.86 минути, което е нейно лично постижение. Георгиева се приближи максимално до националния рекорд на Екатерина Аврамова от Лондон 2010 -2:10.43.

Габриела Георгиева е на около половин секунда от норматив А за Олимпиадата.

Полуфиналите са довечера и ще бъдат излъчени отново НА ЖИВО по БНТ 3!

26-годишната българка ще плува втория си полуфинал на шампионата в Доха, след 13-ото място на 100 метра гръб.

Това е пети полуфинал за България от първенството на планетата в Доха след Петър Мицин на 200 метра гръб, Георгиева на 100 гръб, Любомир Епитропов на 200 бруст и Йосиф Миладинов по-рано днес на 100 бътерфлай.

Калоян Братанов не успя да намери място на полуфиналите на 50 метра свободен стил. Той завърши шести в своята серия с време 22:48 сек. и остана 33-и в класирането.

Щафетата на България завърши на 13-о място на 4х200 свободен стил при мъжете, с което приключи българското участие в сутрешната сесия.