Българката се класира за полуфиналите на 200 м. гръб на световното първенство по плуване в Доха.
Искам още. Знаех, че можех да покрия норматив А за Олимпийските игри още сутринта. Това каза Габриела Георгиева пред БНТ.
Българката се класира за полуфиналите на 200 м. гръб на световното първенство по плуване в Доха с трето време от сериите. Така тя покри норматив Б за Олимпийските игри.
Българката финишира втора в своята серия с 2:10.86 минути, което е нейно лично постижение.
Габриела Георгиева е на около половин секунда от норматив А за Олимпиадата.
"Първите два дена не бях много сигурна в себе си, с всеки изминал ден придобивам увереност и се надявам да изляза следобед спокойна и уверена в себе си", сподели Георгиева минути след като се класира за полуфиналите.
БНТ 3 ще излъчи НА ЖИВО вечерната сесия с участието на Габриела Георгиева и Йосиф Миладинов, който се класира за полуфиналите на 100 м. бътерфлай!
Димитър Исаев и Ирен Давидкова се класираха осми на финала на техническата програма при смесените дуети по артистично плуване
Димитър Исаев и Магдалена Малева заеха шесто място на финала при смесените дуети
Пето място за Христо Нешев и Илиян Стоилов на европейското по гребане във Варезе
Гръцките власти откриха телата на загиналите пилоти на двата противопожарни хеликоптера край Атина
Мащабна кибератака: Откраднаха личните данни на 31 000 юридически лица в Лихтенщайн