В Гърция официално премахнаха носенето на предпазна маска в обществения транспорт.
Министерството на здравеопазването премахва специализираните ковид отделения в държавните болници.
Хоспитализираните пациенти с тежка форма на вируса ще се настаняват в клиниките по вътрешни болести, като се спазват ограничителни мерки в контактите с останалите болни.
Решението на Здравното министерство е след доклад от Комисията по контрол на пандемията. Специалистите съобщават, че все още не се обмисля да се върнат позволените посещения при болни в здравните заведения.
Допускат се само придружители след представяне на отрицателен тест за COVID-19, уточняват здравните власти.
Продължават ежедневно да се извършват безплатни тестове за ковид в цялата страна.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро