Генерал Венцислав Мутафчийски обяви във Фейсбук, че ще се ваксинира.
Според него, това е единственото вярно и отговорно решение, за да не допусне да бъде източник на зараза към своите пациенти, колеги, приятели, близки, майка, баща.
Той призовава колегите си да се информират от научни източници, да бъдат на нивото, на което се очаква от тях, за да са полезни за своите пациенти и да дадат верните съвети.
"Медицината се развива с гигантски крачки. А изискванията към нас са да бъдем непрекъснато на пулса на времето, с промените, които се случват в медицината, за да може да дадем вярно послание", смята ген. Мутафчийски.
Вчера премиерът Бойко Борисов също изрази готовност да се ваксинира, но когато му дойде редът.
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Илияна Йотова: Светът трябва да припознае психичното здраве като национален и глобален приоритет
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско