Георги Семерджиев даде показания по делото срещу бившата полицайка Симона Радева, обвинена в укривателството му, след катастрофата на бул. "Черни връх", при която Семерджиев удари две жени и те загинаха .
Защитата на Симона Радева поиска от съда изслушването да не е публично, защото може да съдържа лична информация относно подсъдимата. Районният съд уважи искането и така Семерджиев свидетелства при закрити врата.
"Показанията на г-н Семерджиев относно това обвинение бяха в посока, че г-жа Радева не е знаела, защо той се прибира в този си вид. Самият той заяви, че стълбата я е поискал от неговия работник Зоро, а той няма книжка, ще чуете и в пледоарията, защото и как се е получило, че Симона Радева е доставила стълбата", коментира Иво Найденов, адвокат на Симона Радева.

От един от адвокатите на Симона Радева обаче стана ясно, че показанията на осъденият на 20 години затвор Семерджиев били полезни за подсъдимата. Пред съда показания даде и полицай Илиян Лобутов, който е извикан на катастрофата през юли 2022. Той обаче не си спомня абсолютно нищо.
Наложи се съдът да му прочете показанията, които е дал веднага след фаталната катастрофа, но и това не върна спомените му.

Добринка Калчева, прокурор в Апелативна прокуратура – Пловдив, е предложена за член на ВСС
България, Румъния и Испания подписаха споразумение за изпълнение на съвместни мисии по охрана на въздушното пространство
Съдът спря предварителното изпълнение на заповедите за събаряне на сградите в Баба Алино
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
След повече от седем месеца: Нова фирма поема почистването в столичните райони "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев"