Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис във Виена

гергана топалова две втори места тенис турнир естония
Снимка: БФ Тенис
16:02, 01.09.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в австрийската столица Виена с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставената под номер 7 българка победи квалификантката Харука Каджи (Япония) с 6:4, 6:1 за 81 минути.

Топалова поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет, а във втория тя затвори мача със серия от пет поредни гейма.

В надпреварата на двойки българката и Даниела Висмане (Латвия), втори в схемата, излизат по-късно днес на четвъртфиналите срещу Лусия Лорка (Испания) и Зеел Десал (Индия).

Багери разрушиха още един тютюнев склад в Пловдив, министър Минеков беше на спешна инспекция