Германия и Нидерландия ще играят на финал на олимпийския турнир по хокей на трева при мъжете

„Лалетата“ са водачи в ранглистата.

23:01, 06.08.2024

Германия и Нидерландия ще спорят за олимпийска титла по хокей на трева при мъжете, след като спечелиха полуфиналните си срещи.

Водачите в ранглистата от Нидерландия постигнаха убедителна победа с 4:0 над Испания. Море от фенове на „лалетата“ подкрепяше бурно любимците си през цялата среща. Те ще играят в първия си олимпийски финал от Лондон 2012 година, като ще се опитат да сложат край на 24-годишна суша от златни медали.

Испания, която загуби с 3:5 от нидерландците в мач от група А, ще получи първия си шанс да се бори за отличие от 2008 г. насам в двубой за бронзов медал.

Защитникът на Нидерландия Джип Янсен откри резултата с реализирана дузпа в 12-ата минута. Капитанът Тиери Бринкман вкара втория в 20-ата минута. Тийс ван Дам и Дуко Телгенкамп оформиха крайното 4:0.

В другата полуфинална среща Германия се наложи с 3:2 над Индия. Така Бундестима взе реванш за Игрите в Токио, където претърпя поражение от този съперник с 4:5 в спор за бронзовите медали.