Германия триумфира в Купата на нациите по конен спорт

от Вяра Илиева
17:33, 01.10.2023
Чете се за: 01:40 мин.
германия триумфира купата нациите конен спорт

Отборът на Германия спечели състезанието Купата на нациите по конен спорт в Барселона. Германците бяха безгрешни и с 0 наказателни точки триумфираха за първи път в последните осем години във финалите на олимпийската дисциплина прескачане на препятствия.

Следващите три отбора в крайното подреждане, допуснаха общо по 8 наказателни точки и решаващо се оказа времето, за което са преодоляли паркура. Така на второ място завърши тимът на Франция, който е в Топ 3 на Купата на нациите за втора поредна година. Трети е съставът на Белгия, който не успя да защити титлата си от миналата година.

Извън призовата тройка остана Бразилия водена от ветерана в отбора Родриго Песоа. Четвъртата позиция на бразилците обаче им осигури квота за Олимпийските игри в Париж.

Петото място зае тимът на САЩ с 9 н.т., следван от Швейцария с 12. Великобритания завърши на седма позиция също с 12 наказателни точки заради по-слабо време. Последното място е за ездачите на Ирландия.

В парк "Гео Милев" откриха бронзова статуя на Георги Аспарухов-Гунди
Валенсия триумфира в 15-ото издание на „БУБА Къп Емануил Божков“, домакините от БУБА Баскетбол останаха 4-и