Геройски изяви на Пауло Гацанига донесоха драматична победа на Жирона над Атлетик Билбао

Вратарят на каталунците спаси две дузпи, а домакините стигнаха до успеха с гол от бялата точка в 9-ата минута на добавеното време на срещата.

Пауло Гацанига
Снимка: X / @GironaFC
18:19, 06.10.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Жирона постигна драматична победа над гостуващия Атлетик Билбао с 2:1 в среща от деветия кръг на футболното първенство на Испания.

В 28-ата минута гостите получиха дузпа, но Алекс Беренгер не успя да се справи с изпълнението и Пауло Гацанига спаси. Малко по-късно Жирона поведе с попадение на Ясер Асприля. Четири минути преди почивката баските изравниха, след като точен беше Ойан Сансет.

В 58-ата Гацанига спаси втора дузпа - този път на Андер Ерера. Интересното в тази ситуация бе, че това бе второ изпълнение на 11-метровия удар, след като първият опит на Иняки Уилямс бе преразгледан от ВАР. Ако дузпата на ганаеца не бе възпрепятствана, то нямаше да има разлика в резултата, тъй като аржентинският страж на домакините спаси и нея.

В осмата минута на добавеното време Айтор Паредес събори Кристиан Стуани в наказателното поле и получи втори жълт и съответно червен картон. Уругваецът реализира от бялата точка и донесе победата за Жирона.

Домакините се изкачиха на 11-о място във временното класиране с 12 точки, а баските са шести с две повече.