Голове от дузпи донесоха победата на Манчестър Юнайтед над Евертън

Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд се разписаха от бялата точка.

Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд
16:33, 09.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Манчестър Юнайтед вкара две дузпи през първото полувреме и победи с 2:0 Евертън в мач от 28-ия кръг на английското първенство по футбол, с което "червените дяволи" се доближиха на три точки от петия в класирането Тотнъм.

Юнайтед е с 47 точки след 15-ата си победа за сезона, а Уест Хем изостава с пет на седмата позиция.

Манчестър Юнайтед поведе в 12-ата минута с попадение на Бруно Фернандеш, който бе точен от наказателен удар за нарушение на Джеймс Тарковски срещу Алехандро Гарначо. Десетина минути по-късно Джордан Пикфорд отрази удар на португалския халф под гредата, но Юнайтед получи още една дузпа в 34-та минута. Отново Гарначо влезе на дрибъл в наказателното поле и Бен Годфри фаулира аржентинеца, а Маркъс Рашфорд реализира втората дузпа за "червените дяволи".

Евертън не успя да отговори на Юнайтед през второто полувреме и загуби за 13-и път през сезона, което оставя "карамелите" на 16-а позиция. Те имат пет точки преднина срещу Лутън, който е първи под чертата на изпадащите.

"Да, България" гласува да влезе в политическото семейство на Европейската народна партия
Опитите да се внесе разделение в ГЕРБ преди преговорите е нелепо, недостойно и неетично, посочват от партията