Григор Димитров е на четвъртфинал на Мастърс турнира в Маями, очаква го мач с Алкарас

Българинът стана един от деветте активни тенисисти, класирали се за четвъртфиналите на всички девет Мастърс турнири.

григор димитров четвъртфинал мастърс турнира маями очаква мач алкарас
06:42, 27.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями, който е с награден фонд от 8.995 милиона щатски долара.

Поставеният под №11 българин направи обрат и победи с 3:6, 6:3, 7:6(3) №9 в световната ранглиста Хуберт Хуркач. Срещата продължи 2 часа и 43 минути. Полякът е шампион на турнира в Маями през 2021 година. Тов е пета победа от пет мача за Димитров срещу Хуркач.

Българинът спаси една точка за пробив при 2:3 в първия сет срещу Хуркач, но след това допусна брейк за 3:5. Световният №9 се възползва и затвори сета на собствен сервис с 6:3.

Димитров отрази по една точка за пробив при 1:1 и 2:2 гейма във втория сет. От своя страна Гришо пропусна възможност да пробие при 2:1 гейма, но след това успя да стигне до първия си пробив в мача, за да поведе с 4:2. До края на сета Димитров сервира много стабилно и изравни след 6:3.

Двамата тенисисти спасиха по една точка за пробив в третия сет и така се стигна до решителен тайбрек. В него Димитров поведе с 6-3 точки и от първия си мачбол затвори мача в своя полза.

За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу №1 в схемата Карлос Алкарас.

Испанецът не даде много шансове на Лоренцо Музети и се наложи с 6:3, 6:3 за по-малко от час и половина.

До момента Алкарас води с 3:1 победи в преките мачове, но Димитров спечели последната среща между двамата на Мастърс турнира в Шанхай през месец октомври миналата година.

Спортни новини 27.03.2024 г., 06:30 ч.