Григор Димитров ще гони пета поредна победа над Хуберт Хуркач тази вечер по пътя към четвъртфиналите в Маями

Двубоят ще се изиграе на втория по големина корт "Грандстанд" и е четвърти в програмата му. Срещата е насрочена за не преди 21:30 часа (наше време).

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:23, 26.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.
григор димитров пречупи хуркач трисетова битка отново полуфиналист мастърса париж

Поставеният под номер 11 българин ще се изправи тази вечер срещу осмия в схемата поляк Хуберт Хуркач, в опит да се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира в Маями, щата Флорида.

Хуркач е шампион в турнира през 2021 година.

Двубоят ще се изиграе на втория по големина корт "Грандстанд" и е четвърти в програмата му. Срещата е насрочена за не преди 21:30 часа (наше време). Най-вероятно обаче мачът ще започне по-късно, тъй като преди него трябва да се изиграят три срещи от мъжката програма, която започва в 17:00 ч.

До момента Димитров и 27-годишният Хуркач са играли четири пъти, като победител във всички срещи е българинът.

Последният им мач бе на 3 ноември 2023 година на Мастърс турнира в Париж. По пътя си към финала първата ни ракета се наложи с 6:1, 4:6, 6:4 на четвъртфиналите.

Димитров се класира за осминафиналите в Маями тази нощ. В двубой от третия кръг първата ракета на България постигна категорична победа над 56-ия в световната ранглиста Яник Ханфман (Германия) с 6:1, 6:0 само за 46 минути игра в един от най-добрите си мачове за сезона.

Димитров достига до тази фаза на турнира в Маями за трети път в кариерата си след 2012-а и 2016 година.

Преди това Хуберт Хуркач елиминира американеца Себастиан Корда със 7:6(5), 6:7(5), 6:3 в мач, продължил два часа и 18 минути.

Победителят от срещата между Димитров и Хуркач ще играе със спечелилия двубоя между Карлос Алкарас и Лоренцо Музети.

ПП-ДБ нямат интерес от предсрочни избори, ще загубят депутати, категоричен е проф. Константинов