Гризман даде странно обяснение за равенството на Франция

живо евро 2020 унгария франция
12:03, 20.06.2021

Играчът на Барселона Антоан Гризман обвини феновете в стадион "Ференц Пушкаш Арена" за неспособността на Франция да победи Унгария в събота следобед в мача от Европейското първенство по футбол.

Тимът, воден от Дидие Дешан, направи много добър мач в стартовия си двубой на Евро 2020 срещу Германия, но във втория записа равенство 1:1. Атила Фиола даде преднина на унгарците през първото полувреме пред препълнения 60-хиляден стадион, но след почивката Антоан Гризман изравни резултата.

„Не се разбрахме на терена, бяхме свикнали да играем пред тихи трибуни. Знаехме, че ще бъде сложно“, заяви 30-годишният Гризман след мача.

Бившият нападател на Атлетико Мадрид смята, че той и сънародниците му са „забравили“ как се играе пред пълен стадион.

Никой от играчите на Франция не е виждал толкова много фенове от март 2020 г., когато футболът също пострада заради пандемията от COVID-19.

За първи път в Унгария допуснаха пълни трибуни по стадионите за Евро 2020.