Хебър и Крумовград не намериха път към гола

15:55, 26.10.2024
Чете се за: 02:22 мин.
хебър крумовград първа лига
Снимка: start-photo.bg

Хебър и Крумовград не успяха да се победят в Първа лига. На Спортен комплекс "Никола Щерев - Старика", където се изигра мачът от 13-ия кръг, двата отбора завръшиха 0:0.

Причината е, че тревното покритие на стадиона в Пазарджик е в процес на ремонт. Головите положения не липсваха през първото полувреме, но през второто такива почти не бяха създадени и двата отбора си поделиха точката.

Така момчетата на Атанас Рибарски са осми в подреждането на шампионата с 20 точки, а играчите на Бруно Акрапович заемат последната 16-та позиция с 8.

Гостите се зарадваха в 8-ата минута, когато откриха резултата, но радостта им бе твърде кратка. Момчил Цветанов асистира на Матеус Енрике, който отбеляза на опразнената врата на отбора от Пазарджик. Голът обаче бе отменен, а причината е, че страничният съдия вдигна засада зари нередовна позиция на Цветанов. Енрике напомни за себе си в 33-та минута след добър удар по земя, но това не затрудни Марсио Бразао.

Домакините се опитаха да отговорят три минути след това. Шейх Диаманка подаде към Набил Макни, който стреля към вратата на „жълто-сините“. В този момент Янко Георгиев не трепна и изби топката в корнер. Само три минути по-късо Джуниет Али се опита да прехвърли Бразао от центъра. Последният се спъна, но извади късмет, тъй като топката се отби в гредата и не влезе в неговата врата. В края на първото полувреме Диаманка изпробва рефлексите на Георгиев, който остави вратата си непревземаема.

Второто полувреме почти не предложи никакви голови положения и пред двете врати, а в крайна сметка нулевото равенство се оказа и закономерният резултат.

На 2 ноември (събота) Крумовград ще приеме Спартак Варна, а ден след това Хебър ще има гостуване на Лудогорец.

Средновековната църква "Свети Димитър" в Паталеница отвори врати за храмовия си празник
Първи три медала за България на европейското по вдигане на тежести за юноши и девойки в Полша