НОВИНИ

Хулио Веласкес: Виждам прогрес, но трябва да повишим ефективността

Старши треньорът на Левски се надява на входящи трансфери.

Хулио Веласкес
Снимка: Startphoto.bg
bnt avatar logo
от БНТ , Източник: БТА
17:31, 02.02.2025
Чете се за: 02:30 мин.
Спорт
Слушай новината
00:00
00:00

Старши треньорът Хулио Веласкес вижда прогрес в отбора на Левски и е доволен от футболистите си, но иска да подобри ефективността на отбора пред гола в официалните мачове.

Това заяви испанецът след победата с 3:0 над Спортист Своге в последната контрола преди началото на пролетния полусезон.

"Виждам прогрес в отбора, но има доста неща, които трябва да подобрим в играта. Има някои позиции, на които имаме футболисти, които се възстановяваха до скоро. Те все още имат нужда от време, за да влязат в оптимална форма за официалните мачове. Имахме възможност да вкараме девет, десет гола, но резултатът не е важен за мен. Това важи и за другите контроли. Имам добри впечатления от мача днес. Доволен съм, но разликата в класите бе очевидна. Получиха ни се някои неща добре в креативна фаза, но трябва да повишим ефективността", заяви Веласкес на пресконференция след мача.

Наставникът се надява на входящи трансфери.

"Имаме желание да дойдат нови футболисти, но едно е какво искаме ние, а друго е какво определя пазарът. Целта ми е да извадя максимума от играчите, които имаме в момента и да вдигна нивото. Карлос Охене и Асен Митков вече се завръщат в игрови ритъм, като вторият е в по-напреднала фаза. През изминалата седмица на тяхната позиция търсехме различни варианти, а сега останахме и без Александър Колев. Той се контузи в последната контрола в Турция и това ни създава трудности на още една позиция. В постоянна комуникация съм с ръководството и диалогът протича добре. Работим с идеята да дадем дълбочина на състава. Искам обаче да отбележа, че съм изключително доволен от играчите, които имам в момента", каза още той.

Левски започва официалните мачове със среща с Лудогорец в неделя от 17:15 часа на стадион "Георги Аспарухов". Мачът е от 20-ия кръг на Първа лига.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Свали приложението BNТ News
google play badge
Свали приложението BNТ News
app store badge
Топ 24
Най-четени
Манчестър Юнайтед допусна поредна домакинска загуба след поражение от Кристъл Палас
Манчестър Юнайтед допусна поредна домакинска загуба след поражение от Кристъл Палас
Пореден удар срещу плановете на Мелони за изнесени бежански центрове извън ЕС
Пореден удар срещу плановете на Мелони за изнесени бежански центрове извън ЕС