ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Марин Петков вкара два гола и пропусна дузпа при успех на Левски над Спортист Своге

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 02:00 мин.
Спорт

Класическа победа за "сините" преди подновяването на шампионата.

Левски
Снимка: Startphoto.bg
Слушай новината

Националът Марин Петков вкара два гола и пропусна дузпа, а Левски спечели с 3:0 срещу Спортист Своге в последната си контрола преди подновяването на сезона в българското първенство по футбол.

Мачът бе изигран на стадион "Георги Аспарухов", на който "сините" ще приемат Лудогорец на 9 февруари, неделя, от 17:15 часа.

Левски отбеляза първия гол в 16-ата минута след многоходова комбинация с по едно докосване в атака. Последният пас завърши двойно между Мустафа Сангаре и Марин Петков, който получи топката фронтално срещу вратата и преодоля стража на Спортист Своге. Шест минути по-късно Евертон Бала подаде на Джавад Ел Джемили и той продължи топката към Мустафа Сангаре, който вкара втория гол с плонж.

Левски имаше и други положения през първото полувреме, но направи няколко големи пропуска, включително и чрез Марин Петков от дузпа. Неговият удар бе отразен от вратаря на гостите от Своге.

Левски започна силно второто полувреме и бе близо до гол още в първата си атака. Сангаре стреля с глава и топката бе избита от вратаря на Спортист, но тя попадна на пътя на Евртон Бала. Той също беше точен от малък ъгъл, но защитник на гостите изби удара от голлинията.

Левски вкара третия си гол в 61-та минута. Марин Петков бе съборен на няколко метра от наказателното поле и сам изпълни пряксвободния удар, изпращайки топката в близкия ъгъл на вратата за второто си попадение в мача.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?