Ига Швьонтек загуби само гейм в първия си мач в Индиън Уелс

11:22, 12.03.2023
Ига Швьонтек и Камила Осорио откриха програмата на Род Лейвър Арена в третия ден на Australian open. Победител от двубоя между 21-годишните тенисистки е световната номер 1 Швьонтек.

Ига Швьонтек победи представителката на домакините Клер Лиу с 6:0, 6:1 на турнира по тенис в Индиън Уелс, Калифорния.

Полякинята спечели първите 11 гейма в срещата. Тя можеше да запише и поп-убедителна победа, но пропусна мачбол при сервис на опонентката. Поставената под №1 в схемата на турнира и в световната ранглиста сложи точка на спора с втория си мачбол и заслужено се поздрави с успеха след 1 час и 6 минути игра.

В третия кръг на надпреварата миналогодишната носителка на отличието ще играе с Бианка Андрееску, която победи Пейтън Стърнс с 4:6, 6:4, 6:3.

Шампионката от "Уимбълдън" Елена Рибакина също продължава напред в надпреварата, след успех над София Кенин след 7:6(6), 7:6(5). На представителката на Казахстан ѝ предстои сблъсък с победителката в турнира за 2021 година Паула Бадоса, която надви Нурия Парисас-Диас с 6:2, 7:5.

Онс Жабюр преодоля Магдалена Френх с 4:6, 6:4, 6:1, а в следващия кръг ще премери сили с Маркета Вондроушова, която победи сънародничката си Мари Боузкова.

Шампионката за 2012 и 2016 година Виктория Азаренка отпадна от турнира от Каролина Мухова с 6:7(1), 3:6.