Играч на Лестър донесе победата на Нигерия срещи Египет

22:53, 11.01.2022
играч лестър донесе победата нигерия срещи египет

Келеши Ихеаначо вкара единственото попадение за успеха на националния отбор на Нигерия с 1:0 срещу Египет в среща от турнира за Купата на африканските нации.

Ихеаначо се разписа след половин час игра, когато овладя подаване на Джо Арибо и с второто си докосване прати неспасяемо топката във вратата на египтяните.

"Суперорлите" бяха много близо до това до удвоят своя аванс скоро след началото на второто полувреме, но изстрел на Тайво Авонии с глава се отби от гредата.

От друга страна рекордьорът по титли в турнира Египет, воден от звездата на Ливърпул Мохамед Салах, създаде твърде малко в предни позиции.

Именно пред Салах се откри и най-добрата възможност за гол в двубоя, като тя дойде в 71-ата минута. Неговият удар обаче бе париран с крак от стража на Нигерия Мадкус Окойе.

По този начин нигерийците започнаха участието си в турнира с победа и оглавиха подреждането в тази група D.

В другия мач от нея отборите на Судан и Гвинея-Бисау не излъчиха победител и завършиха наравно 0:0.