Вицепрезидентът Илияна Йотова коментира, че по време на предизборната кампания липсва дебатът по важни теми за страната като сигурността, икономиката, културата и образованието. Тя изрази надежда, че в дните, които остават до изборите, гражданите ще чуят повече идеи и предложения каква България искаме. Според нея тази кампания е много по-различна от тези, които сме виждали досега.
Илияна Йотова, вицепрезидент на Република България: "За съжаление точно в дните, когато сме в двойна кампания, както виждате не се говори изобщо за култура. Никой не счита за важно да постави специален дебат за културата, за това, което предстои за българското образование. Да, има новини. За съжаление не добри. Трябваше да се стигне до стачка на университетските преподаватели, за да получат горе-долу нормални заплати. Казвам горе-долу, защото е очевидно, че не са достатъчно средствата, които бяха отделени. Не можем да говорим, че българското образование и култура са приоритет, а да има най-нисък бюджет за тези институции."
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Икономисти и синдикати: Потребители и бизнес имат нужда от помощ заради цените на горивата и храните
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров