За първи път в Бургас изпращат абитуриентите си с мащабно шествие. Над 2200 са зрелостниците тази година в морския град.
Под звуците на духов оркестър стотици дванайсетокласници преминаха по централните улици на града, броейки до 12. Шествието стигна до Морската градина, където по червен килим, абитуриентите стигнаха до брега на морето.
Специална изненада за тях беше парапланерист, който развя в небето надпис “Честито дипломиране!”. По-късно Моста ще бъде осветен в тяхна чест, а празнична заря от лодки в морето край него ще озари небето над Морската градина.
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна