Близо 1500 украински бежанци са намерили убежище в Свети Влас от началото на военния конфликт. Това са предимно жени с малки деца. За това от днес заработи импровизирано училище, където доброволци преподаватели работят с децата, за да не губят досега си с образованието.
Катя се евакуира от Украйна миналата седмица, заедно с двете си деца. Намира подслон в Свети влас, а от днес дъщерите ѝ вече получават уроци в занималнята.
Към момента 30 семейства са заявили желание, децата им да посещават занималнята. С тях ще работят украински преподаватели, които също са се евакуирали заради войната.
С украинските деца ще работят и психолози.
От кметството в Свети Влас са предоставили помещението на бившата млечна кухня, за импровизираното училище, което ще работи всеки делничен ден.
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК-Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?
Поредна нощ на масирани руски нападения с ракети и дронове в Украйна