Най-голямата хакерска атака е била извършена в България срещу Националната система за издаване на зелени сертификати.
Това потвърдиха от "Информационно обслужване", които са неутрализирали над 400 враждебни кампании за последните 3 дни срещу здравния сайт.
По време на пиковите моменти на безпрецедентната кибератака системата не е била достъпна и потребителите не са можели да влизат в сайта и да издадат своите зелени сертификати за Ковид.
Най-мощният пик на атаката е бил в сутрешните часове на 21 октомври, четвъртък.
"Информационно обслужване": Теглят се по над 1000 зелени сертификата на минута
Няма изтекли лични данни при атаките, твърдят от "Информационно обслужване".
"Информационно обслужване": Теглят се по над 1000 зелени сертификата на минута



С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро